Kaip ilgiau išlaikyti suformuotas garbanas?

Kaip ilgiau išlaikyti suformuotas garbanas – iššūkis ne tik kiekvienai merginai, bet ir profesionaliam meistrui. Ar stipriai fiksacijai išties užtenka gerai pasirinkto plaukų lako? O gal reikia atkreipti dėmesį renkantis kokybiškus prietaisus? Pabandysime tai atsakyti straipsnyje.

Daugeliui žinoma, kad garbanų išlaikymas priklauso nuo mūsų plaukų struktūros: kuo porėtesnis, t.y. sausesnis plaukas, tuo garbanos išlieka ilgiau ir atvirkščiai: mažiau porėti plaukai, kurie atrodo sveiki, blizgūs, glotnūs, sunkiau pasiduoda garbanų formavimui. Kartais tai gali būti beviltiškas darbas – pasitaiko ir tokių atvejų, kai garbanos išsileidžia vos po 30 minučių.

Norint suformuoti gražias garbanas, visų pirma plaunant galvą reikėtų atsisakyti plaukų kaukių bei kondicionierių, kurie uždaro plauko žvynelius. Atidaryti žvyneliai suteikia plaukui kibumo, todėl lengviau suformuojamos garbanos. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad šampūnų bei formavimo priemonių sudėtyje nebūtų aliejų ar silikonų. Geriausia naudoti produktus, kurie plaukams suteikia sausumo efektą, dažniausiai tokios priemonės yra skirtos didinti plaukų apimtį. Labai svarbu plaukus išdžiovinti natūraliu būdu, nenaudojant šepečio. Jeigu džiovinate namuose, rekomenduojama tai daryti pavertus galvą žemyn, kad plaukai įgautų purumo.

Formuoti garbanas reikėtų kuo žemesne temperatūra

Svarbiausia ilgai išliekančių garbanų paslaptis slypi jų formavimo temperatūroje ir atvėsimo greityje. Kai moterys garbanas formuodavo suktukais, dar vadinamais „bigudukais“ , o kirpyklose bent 40 minučių sėdėdavo po specialiu fenu-puodu, kurio temperatūra siekdavo 60 laipsnių, garbanos galėdavo išsilaikyti net ir visą savaitę.

Bijančioms savo plaukus sužaloti karščio prietaisais, turime gerų žinių: tyrimais įrodyta, kad sveikus, nepažeistus plaukus formuojant žemesne temperatūra nei 180 laipsnių, plaukams žalos nepadarysite.  Tačiau ar įmanoma suformuoti garbanas su prietaisu, kurio temperatūra žemesnė nei 180 laipsnių?

Taip, jeigu šis prietaisas turi infraraudonųjų spindulių technologiją, kuri dėl spindulių patekimo į plauko vidų, leidžia išgauti tuos pačius rezultatus 30 ar net 40 laipsnių žemesnėje temperatūroje. Būtent todėl su infraraudonųjų spindulių žnyplėmis Upgrade „InfraCurl“ ar infraraudonųjų spindulių tiesintuvais Infrared Slim arba Large garbanas suformuosite žemesnėje temperatūroje, tik veiksmą atliekant kiek lėčiau nei įprastai. Upgrade infrared tiesintuvai turi net 3 dvigubus kaitinimo elementus, o tai leidžia išlaikyti itin tikslią temperatūrą, kurios paklaida gali būti vos 3 laipsniai. Tad jeigu pradėsite formuoti garbaną 150 laipsnių temperatūroje, galite būti tikri, kad užbaigdami garbaną dirbsite su tokia pačia temperatūra kaip ir pradėjote, o tai taip pat svarbu siekiant, jog garbana susiformuotų itin gražiai.  Ne mažiau didelį vaidmenį atlieka ir titano bei bei turmalino keramikos plokštelės. Titanas yra vienas geriausių karščio laidininkų, tuo tarpu turmalino keramika suteikia plaukams ypatingo žvilgesio.

Efektyviausias būdas turėti ilgai išsilaikančias garbanas – suformavus jas karščio prietaisu, prisegti sagtuku susuktoje padėtyje ir leisti lėtai atvėsti. Per tą laiką galite pasidaryti makiažą ar išgerti kavos. Taip atvėsusios garbanos išsilaikys kurkas ilgiau!

Plaukų laką rekomenduojama naudoti tik šukuosenos užfiksavimui.

Rekomenduojame:

Jei norite patarimų renkantis prietaisus, rašykite mums į info@hairsera.lt arba į mūsų Facebook paskyrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *