Plaukų šukavimas

Plaukų šukavimas tai neatsiejama plaukų priežiūros ir higienos dalis, kuriai palengvinti  sugalvotas įrankis – vienas seniaujų žmonijos istorijoje – šukos. Tuomet šukos buvo  gaminamos iš įvairių gamtoje randamų resursų: augalų šakelių, žuvų griaučių, išdrožtos iš  kaulų, ragų, medžio ir kriauklių. Tai buvo ypatingai svarbus įrankis ne tik kasdieniam plaukų  tvarkos palaikymui, bet ir nepageidaujamų parazitų, tokių kaip utėlės, šalinimui. 

Amžiams bėgant, prie minėtų šukų funkcijų prisidėjo dar viena – šukų savininko galios ir  turtų atspindėjimas šukų dekoratyvume. Dėl siekio būti pastebėtam, kaip svarbiam  visuomenės atstovui, buvo išrastas šepetys, kurio dizainas atskleidė visas galimybes  ekstravagantiškam dekorui. Iki pat 19-tojo amžiaus šepečiai ir šukos buvo užsakomi  individualiai, kiekvienas įrankis buvo kruopščiai sukuriamas rankomis: nuo rankenos  išdrožimo ar išliejimo iki rankomis įsiūtų individualių šerelių ar net plunksnų. Dėl šio daug  darbo reikalaujančio gamybos būdo, šepečiai dažniausiai buvo dovanojami ypatingomis  progomis, tokiomis kaip vestuvės, krikštynos, savaime suprantama, tokios dovanos buvo  branginamos visą gyvenimą ir neretai paliekamos iš kartos į kartą. 

Šepečiams tapus paklausia preke, į pagalbą buvo pasitelktos darbą pagreitinančios  priemonės, kurios pamažu šepečius įstūmė į kiekvieno žmogaus rankas. Šiandien mums yra  pasiekiamas labai platus šukų ir šepečių pasirinkimas, ne tik įvairiausių dizainų bei šerelių  sudėties, bet ir specialiai pritaikyti tam tikram plaukų tipui ar norimai funkcijai atlikti. Tad  apžvelkime ką pasaulis gali mums pasiūlyti. 

Natūralaus pluošto šepečiai instinktyviai atrodo geresnis pasirinkimas nei sintetiniai. Galbūt  tai slypi mūsų genuose, kaip įpročiai palikti mūsų protėvių, o galbūt tai gamtos, laisvės ir  natūralumo keliami jausmai. Vis dėl to, reiktų vadovautis plaukų tipu ir esama galvos odos  būkle, kad plaukų šukavimas plaukus puoselėtų, padėtų jiems augti ir atskleistų visą jų grožį. 

Šiandien ypatingai mėgstami mediniai ir šerno šerių šepečiai buvo žinomi ir vertinami nuo  seno. Šie plaukų šukavimo įrankiai buvo įpatingai vertinami 18-ame – 19-ame amžiuje,  kuomet plaukų plovimas šampūnu buvo pakeistas kasdiene plaukų šukavimo rutina. Jos  metu, kvapni riebalų pagrindo pomada būdavo įmasažuojama į galvos odą ir plaukus, dėl ko  plaukai suminkštėdavo ir tapdavo itin švelnūs. Tuomet plaukai padengiami baltymų kupina  pudra, kuri surinkdavo riebalų perteklių – tai veikė kaip šiuolaikinis šampūnas. Po šių  prodecedūrų sekė šukavimas, kuris pašalindavo pudros likučius ir kitas nepageidaujamas  dalelytes.  

Šiandien mediniai šepečiai ir šukos itin naudingi siekiantiems paskatinti plaukų augimą – mediniai šereliai padeda atsikratyti elektros statinio krūvio, masažuoja ir stimuliuoja galvos 

odos kraujotaką, taip sudarydami geriausias salygams plaukams augti. Tačiau, jei esate  riebios odos savininkas, reiktų žinoti, kad šie šepečiai, gali paskatinti sebumo išsiskyrimą. Natūralūs šereliai, tokie kaip šerno, taip pat stimuliuoja galvos odos kraujotaką, tačiau nėra  geriausias pasirinkimas turintiems labai tankius, besiveliančius plaukus, kadangi idealiausiai  tinka lygiems, pažeistiems ir sausiems plaukams prižiūrėti. Šerno šereliai tolygiai paskirsto  galvos odos riebalus, taip suteikdami plaukams natūralaus žvilgesio ir minkštumo.  Turint storus ir normalaus riebumo plaukus, bet norint ir natūralaus pluošto šepečio jiems,  puikus pasirinkimas yra maišytų šerelių šepečiai. Jie taip pat paskirsto natūralius galvos odos  riebalus bei švelnina plaukų kutikules taip atskleisdami įgimtą plaukų grožį. 

Plastikiniai, nailono ir silikoniniai šepečiai bei šukos ko gero labiausiai parduodamas  produktas šiandieniniame pasaulyje. Svarbu, kad šie įrankiai būtų pagaminti iš kokybiško  plastiko, kuris pasižymi lankstumu, dėl ko mažiau pažeidžiami plaukai, nepriklausomai nuo  to ar jie šukuojami sausi ar drėgni. Šiuos šukavimo įrakinius ne tik paprasta prižiūrėti, bet ir  lengva plaukų plovimo metu paskirstyti plaukų kaukę ar balzamą. Tokio tipo šepečiai  nepeša, nerauna, netempia nei sausų, nei drėgnų plaukų. Tai puikus pasirinkimas vaikų  plaukų šukavimui, kuriems mažiausiai norime asocijuoti plaukų gerovę su nemaloniais  potyriais. 

Šepečio ar šukų atliekama funkcija taip pat svarbi kasdieniame pasaulyje, daugybė dizainų  prisitaiko prie mūsų greito ir įnoringo gyvenimo. Specialiai kiekvienam plauko tipui sukurti  įrankiai – ne tik pasitarnauja kiekvieną dieną, bet ir yra labai reikšmingi siekiant tam tikrų  įvaizdžių. 

Visiems puikiai žinomas – apvalus šepetys – nepakeičiamas pagalbinikas džiovinant ar  formuojant plaukus plaukų džiovintuvu. Šie šepečiai pakelia plaukus nuo pat šaknų, taip  suteikdami jiems gausybę apimties. Ilgus plaukus nesudėtinga formuoti į bangas, o  trumpiems – suteikti glotnumo. Džiovinant plaukus plaukų džiovintuvu ypatingai naudingas  ir ventiliuojamasis šepetys, už kurio išradimą galime padėkoti amerikietei Lyda Newman – moterų teisių aktyvistei, užpatentavusiai ne tik ventiliuojamą, bet ir sintetinių šerelių šepetį,  kurį taip paprasta prižiūrėti ir valyti. Ventiliuojamame šepetyje esantys tarpai sukuria  idealias salygas orui cirkuliuoti, dėl ko ne tik greitai išdžiovinami plaukai, tačiau šie tampa  puresniais bei didesniens apimties. Ventiliuojamas šepetys puikiai tinka ploniems plaukams. Keramika ar metalu dengti šiluminiai šepečiai įkaista greitai ir paskirsto šilumą tolygiai, dėl  ko nesunku formuoti gražias, įspūdingą apimtį turinčias garbanas be statinio elektros krūvio. 

Jau klasikiniais tapę šepečiai – ovalus ir plokščias, skirti vidutinio ilgio ir ilgiems plaukams,  tinkantys kasdieniam šukavimui, atpalaiduoja ir masažuoja galvos odą. Svarbu nepamiršti  plaukus šukuoti pradedant nuo galų, kryptimi žemyn. 

Dauguma šukų ir šepečių yra jonizuoti – tai sumažina plaukų elektrinimąsį, sukuria palankias  sąlygas tolygiam šilmos paskirstymui, dėl ko plaukai tampa lygūs ir žvilgantys.

Šukos plačiais dantukais skirtos iššukuoti labai susivėlusius, drėgnus ar garbanotus plaukus,  taip pat patogu paskirstyti plaukų kaukę ar balzamą. 

Šukos tankiais dantukais – idealus pasirinkimas plonų plaukų šukavimui. Jos taip pat tinka  plaukų vėlimui, dailiam užšukavimui po to. Šukos ilga, siaura rankena – itin patogu  skalstymas ir sruogoms atskirti. 

Šepečių ir šukų įvairovė tuo nesibaiga: šepečiai skirti vyrams – jų galvos plaukams, barzdai ir  ūsams, šukos plaukų dažymui – sruogavimui ir biologiškai irios, šepečiai švelniems kūdikių  plaukučiams bei priaugintiems plaukams. Vienas seniausių žmonijos įrankių, skirtų savęs  gerovei kasdien tobulėja ir nežada atsitraukti.

Mūsų rekomenduojami šepečiai ir šukos

Natūralaus pluošto šepečiai ir šukos:

-50%
-50%
-40%

Plastikiniai, nailono ir silikoniai šepečiai ir šukos:

-30%
-30%
-50%
Neturime
-50%
-50%
-30%
Neturime
-30%
-40%
-50%
-50%
-40%
-40%
-40%
-40%
-30%

Šepečiai plaukų džiovinimui ir formavimui:

-50%
-40%
-41%
-41%
-25%
-40%

Ovalūs ir plokšti šepečiai:

-40%
-40%
Tinka priaugintiems plaukams
-40%
-40%
Tinka priaugintiems plaukams

Šukos plaukų dažymui:

-40%

Šukos ir šepečiai vyrams – plaukams, barzdai ir ūsams:

-40%

Šepečiai priaugintiems plaukams:

-25%
Tinka priaugintiems plaukams

Šepečiai vaikams:

-25%
-25%
-25%

Ypatingiems atvejams: